SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Pokal 6627576
nr 662 7576
Pokal
Silver, Förgylld/Graverad, 1936, höjd: 22
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 oktober 2010
kl 19:29:44
800 kr
750 kr
850 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver